Analogue rozpoczyna wysyłkę Duo i uzupełnia zapasy Analogue pocket

Analogue rozpoczyna wysyłkę Duo i uzupełnia zapasy Analogue pocket

Analogue to chyba jedna z najciekawszych marek na rynku retro gier i emulacji. Inaczej niż większość konkurentów firma ta nie korzysta bowiem ze zwykłych APU, czy SoC, a zamiast tego wykorzystuje technologię zwaną FPGA. Pozwala ona emulować urządzenia nie za pomocą programu komputerowego, a dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu fizycznego układu. Innymi słowy: jest to emulacja sprzętowa, a nie programowa, co przyczynia się do nieco lepszej jakości i kompatybilności niż standardowe rozwiązania.

Największą popularność firma Analogue zdobyła po wydaniu modelu Analogue Pocket, który pozwala na emulowanie Game Boya, GBC, GBA i jeszcze kilku innych konsol mobilnych oraz stacjonarnych. Niestety to właśnie po zakupie tego urządzenia wielu fanów retro poznało też ciemniejszą stronę marki: problemy z dostępnością i bardzo długie oczekiwanie na produkt. Wygląda jednak na to, że sprawy idą w dobrą stronę. Analogue zapowiedziało uzupełnienie zapasów konsolki Analogue Pocket i po 3 długi latach zaczyna też wysyłać Analogue Duo do pierwszych konsumentów.

Po 3 długich latach Analogue Duo wyjedzie do klientów

Analogue Duo to konsola FPGA wspierająca większość systemów od firmy NEC takich jak: TurboGrafx-16, PC Engine, SuperGrafx, TurboGrafx CD, PC Engine CD-ROM i Super Arcade CD-ROM. Sprzęty firmy NEC nie były zbyt popularne w Polsce (w porównaniu z markami takimi jak Nintendo, Atari, czy nieco później Sony). W innych krajach (głównie w Japonii) rozeszły się w liczbie kilkunastu milionów egzemplarzy.

Analogue Duo potrafi czytać płyty oraz kartridże ze wspomnianych systemów. Inaczej niż w oryginale, który był ograniczony do rozdzielczości 512×242, Analogue Duo potrafi wyświetlić je w FullHD. Wraz z Analogue Duo nabywcy otrzymają kontroler 8BitDo bazowany na oryginalne. Konsola ma też specjalny port do podłączenia pierwotnych kontrolerów dla PC Engine.

Konsola Analogue Duo w pełnej krasie

Analogue Duo zacznie być wysyłane 11 Grudnia bieżącego roku. Twórcy twierdzą, że wielu nabywców otrzyma swoje konsole jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Duo zostało zapowiedziane aż 3 lata temu w 2020 roku. Pierwotnie wysyłka urządzenia miała nastąpić w roku 2021. Jak widać, firma nie zdołała dotrzymać obietnicy i nabywcy musieli czekać jeszcze 2 długie lata.

Uzupełnienie zapasów konsoli Analogue Pocket

Oprócz rozpoczęcia wysyłki Analogue Duo, firma tworząca sprzęt FPGA zapowiedziała też uzupełnienie zapasów swojej najpopularniejszej konsoli, czyli Analogue Pocket. Nowa partia “ekskluzywnych Game Boyów” w cenie 220$/sztuka trafi do sprzedaży 4 Grudnia o godzinie 17 czasu polskiego. Urządzenia zamówione tego dnia mają trafić do nabywców jeszcze przed świętami.

Analogue planuje bardzo podobny event dnia 8 Grudnia o godzinie 17 czasu polskiego. Sprzęt zamówiony w tym wydarzeniu będzie wysłany dopiero w Lutym 2024.

Najpopularniejsza konsola Analogue — Pocket

Problemy z terminową dostawą produktów od Analogue

Jak widać po powyższych przykładach: Analogue nie jest zbyt dobre w wysyłaniu urządzeń na czas, czy też dotrzymywaniu obietnic. Firma na przestrzeni lat podjęła też w tej gestii kilka naprawdę kontrowersyjnych decyzji. Przykładowo: pomimo problemów z wysyłką oryginalnych modeli Analogue Pocket, firma stworzyła nową limitowaną linię przenośnej konsolki w kilku innych kolorach. Co więcej, wielu nabywców, którzy zdecydowali się na zakup kolorowych edycji, otrzymało swój sprzęt szybciej niż osoby, które o wcześniej zamówiły model czarny lub biały. Z tego powodu na Analogue spadła naprawdę spora fala krytyki.

Mam nadzieję, że powyższe ogłoszenia oznaczają koniec problemów z dostawą produktów Analogue i wszyscy nabywcy w końcu otrzymają swój sprzęt. Jeśli jednak planowaliście kupić coś od Analogue, to ewentualne problemy z dostawą warto mieć na uwadze.  

Podobał Ci się artykuł i chcesz wesprzeć tworzenie podobnych treści? Możesz postawić mi kawę/herbatę (zapewne to drugie) w serwisie buycoffee.to

Zaproszenie na kawę

Komentarz

Informacja: W celu wykluczenia z dyskusji botów komentarze są zatwierdzane ręcznie, dlatego może minąć kilka godzin, zanim pojawią się one na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *