Retroid Pocket 4 i 4 Pro — nowe, mocne konsole na Androidzie

Retroid Pocket 4 i 4 Pro — nowe, mocne konsole na Androidzie

Marzy wam się przenośna konsola na Androidzie, która poradzi sobie ze wszystkimi grami ze sklepu Play, streamingiem gier i emulacją aż do PS2 i Nintendo Wii? Bardzo możliwe, że Retroid zaprezentował właśnie urządzenie specjalnie dla was. Oto nowe modele Retroid Pocket 4 i Retroid Pocket 4 Pro.

Retroid Pocket 4 i 4 Pro — mocna specyfikacja i niezła cena

Retroid Pocket 4/4 Pro to nowe urządzenia do Androidowych gier oraz emulacji. Pochodzą one od firmy, która w ostatnich latach wypuściła kilka popularnych urządzeń (np. Retroid Pocket 2S, 3/3+, czy Flip).

Pod względem wyglądu nowe modele Pocket 4 wyglądają bardzo podobnie do wariantu 3+. Wciąż mamy więc tutaj do czynienia z handheldami nieco mniejszymi i lżejszymi niż Nintendo Switch Lite. Jeśli chodzi o wyświetlacz, to Retroid nie podało tutaj szczegółów, ale prawdopodobnie będzie to ten sam panel co w 3+. Innymi słowy, dostaniemy: dotykowy IPS, 4.7”, rozdzielczość 750*1334, jasność około 450 nitów. Pod względem jakości jest on dość dobry na tle swojej konkurencji. Notabene tego samego z takiego samego wyświetalcza korzystał iPhone 8, czy nieco nowsze iPhone SE 2020/2022.

Największą zmianą w Retroid Pocket 4 i 4 Pro jest wykorzystane SoC. Wariant bez dopisku pro otrzymał Mediateka Dimensity 900 z dwoma rdzeniami [email protected] GHz, sześcioma rdzeniami A55 taktowanych prędkością 2 Ghz i grafiką Malii G68 MC4. Do tego dołącza 4 GB pamięci RAM LPDDR4x. Ten zestaw widzieliśmy już wcześniej w konsoli Ayn Odin Lite. Produkt od Ayn radził sobie z emulacją aż do PS2/Gamecuba. Niestety nieco wymiękał on w bardziej wymagających tytułach (typu God of War 2, czy MGS2).

W kwestiach wydajności o wiele ciekawiej wygląda Retroid Pocket 4 Pro. Tutaj zdecydowano się na zaimplementowanie SoC Mediatek Dimensity 1100 (4 rdzenie A78@2,6 GHz + 4 rdzenie A55@2 GHz) z grafiką Mali G77 MC9. Wspomaganego go 8 GB pamięci RAM LPDDR4X. Dodatkowo RP4 Pro dostanie funkcję podłączenia ekranu do zintegrowanego złącza USB-C, której brakuje w podstawowym wariancie. Do wspomnianego Dimensity 1100 też mamy już odniesienie w świecie handheldów do emulacji, a jest nim konsola AYANEO Pocket Air. Korzysta ona co prawda z nieco mocniejszego wariantu SoC o nazwie Dimensity 1200. Jedyną istotną różnicą pomiędzy dwoma układami jest jednak delikatnie wyższe taktowanie na rdzeniach A78. No dobra, a jak Dimensity 1200/1100 radzi sobie w emulacji? Tutaj jest znakomicie. Według testów konsole z tymi układami powinny pozwolić na ogrywanie praktycznie wszystkich kompatybilnych gier z PS2 i Nintendo Wii w 2/3x większej rozdzielczości niż w przypadku oryginalnych konsol. Pocket 4 Pro sprawdzi się więc świetnie nawet w tak wymagających grach, jak God of War 2, czy Metroid Prime.

Oto dość dokładny test emulacji GameCube/PS2 na Dimensity 1200:

Poza SoC wszystkie pozostałe elementy Retroid Pocket 4 i 4 Pro mają być dokładnie takie same. Dokładną specyfikację konsol możecie zobaczyć na poniższej grafice:

Specyfikacja Retroid Pocket 4 i 4 Pro

Retroid Pocket 4/4 Pro powinni już niedługo trafić do sprzedaży w cenie 149$ (model podstawowy) i 199$ (wariant Pro). Sytuację można śledzić na oficjalnej stronie Retroid.

Edit: Retroid potwierdziło, że przedsprzedaż modeli Pocket 4 i Pocket 4 Pro rozpocznie się 21 Grudnia 2023 roku o 2 w nocy czasu polskiego. Link do aukcji TUTAJ. Wysyłka podstawowego modelu 4 ma rozpocząć się 25 stycznia 2024. Wariant Pro będzie wysyłany nieco wcześniej, bo od 15 stycznia.

Dajcie znać w komentarzach, co wy myślicie o nowej konsoli od Retroid i czy jesteście zainteresowani jej kupnem!

Podobał Ci się artykuł i chcesz wesprzeć tworzenie podobnych treści? Możesz postawić mi kawę/herbatę (zapewne to drugie) w serwisie buycoffee.to

Zaproszenie na kawę

Komentarz

Informacja: W celu wykluczenia z dyskusji botów komentarze są zatwierdzane ręcznie, dlatego może minąć kilka godzin, zanim pojawią się one na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *